قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
2(3)
نمک خوراکی هیمالیا
سپتامبر 28, 2015

سنگ نمک هیمالیا

1(5)
امروزه علم با سرعت در حال پیشرفت است پیشرفتی که باعث کشف محصولاتی جدید و نوین شده است که استفاده از این محصولات در زندگی امروزی بشر بسیار فایده دارد. اما بعد از مدتی استفاده از این تکنولوژی های پیشرفته، دانشمندان خطرات استفاده از این تکنولوژی ها را درک کردند و شروع به مطالعات جدید برای استفاده بهینه از طبیعت کردند. زیرا طبیعت همواره در خدمت بشر بوده و خواهد بود. پایه و اساس این تحقیقات، توجه به عناصر اصلی و اولیه حیات و کشف خواص آنها می باشد. این جریان سرآغاز علمی نو و تازه بود. پایه و اساس این تحقیقات، توجه به عناصر اصلی و اولیه ی حیات و کشف خواص آنها می باشد. در این میان نمک طبیعی و اصل هیمالیا(The Original Himalayan Salt) از ارزش فوق العاده ای برخوردار است. نمک طبیعی اولین و قدیمی ترین ماده ی ضدعفونی کننده تاریخ بشر است. در چهل سال گذشته، دانشمندان بسیاری در آزمایشگاه های مجهز، مسئولیت بررسی و تحقیقات مختلف در این زمینه را به عهده گرفتند که حاصل آن تولید و ساخت محصولات متعددی گردد.

در پي تابش مداوم و بي وقفه ي خورشيد بر سطح اقيانوس اوليه ي کره ي زمين (Dead sea)آب اين اقيانوس تبخير شد و انرژي پتانسيل خورشيد در ذرات نمک طبيعي به جاي ماند. در پي فعاليت هاي زمين شناختي، رشته کوههاي هيماليا پديد آمدند و ذرات نمک در اثر فشار و نيروهاي فوق العاده به زنجيره هاي خالص و بلورين تبديل شدند و در لا به لاي ساختار کوههاي هيماليا باقي ماندند. بلور نمک اصل هيماليا داراي 84 نوع ماده ي معدني است که حافظ زندگي بشر است. اين نمک اقيانوسي از انرژي است.

این نمک از کوهپایه های هیمالیا به دست می آید و اساساً نوعی از نمک دریایی فسیل شده است. این نمک حاوی کلسیم، منیزیم، پتاسیم، مس و آهن است. علت رنگ صورتی این نمک به دلیل مواد معدنی و بیشتر از همه، آهن موجود در آن است. این نمک از دیگر نمک ها گران تر است اما خالص تر از بقیه بوده و برای بدن مفیدتر است. مصرف كنندگان، سنگ نمك هيماليايي را با نام Halite نيز مي شناسند. هاليت، بهترين و كامل ترين شكل از نمك كريستالي است كه در پاكستان بيشتر يافت مي شود .

مصرف خوراکی : جایگزین نمک آشپزخانه مصرف غیرخوراکی : شامل استفاده از سنگ نمک ها به صورت تزئینی (لامپ نمکی)، آجر نمکی در صنعت معماری، در مصارف پزشکی و شخصی، صابون نمکی و ...